| Kivitel | digitális |
| Érzékelő fajtája | távérzékelő |
| Névleges feszültség | 207 ... 253 V |
| Névleges frekvencia | 50 ... 60 Hz |
| Csatornák száma | 1 |
| Szöveges utasítás a kijelzőn | igaz |
| 24-órás program | igaz |
| Heti program | igaz |
| Memóriahelyek száma | 42 |
| Alapprogramok száma | 3 |
| Szünidőprogram | igaz |
| Időprogram-bemenet | igaz |
| Beállítható komfort zóna | 10 ... 30 °C |
| Beállítható leszabályozás | 10 ... 30 °C |
| Beállítható fagymentesítés | 0 ... 20 °C |
| Menettartalék | 87600 h |
| Automatikus téli/nyári időváltás | igaz |
| Üzemmódválasztás | igaz |
| Kapcsolási előválasztás | igaz |
| Érintkező kivitelezése | váltó |
| Névleges kapcsolási áram 250V esetén, potenciálmentes | 10 A |
| Védettségi fokozat (IP) | IP20 |
| Szélesség moduláris egységben | 2.5 |
| Beépítési mélység | 67 mm |
| I | |
| 0.8 W |
THP1+ digital thermostat Width of 45mm (5 modules of 9mm) Monitoring and regulating room temperature Setpoint temperature adjustment of comfort, reduce and frost modes. Adjustment range for temperature: + 0 °C to + 30 °C Integrated time switch with swiching cycle is 7 days (weekly). Memory locations: 42 Savings on mains cut off with battery reserve: 10 years 1 heating zone Manual override is possible User manual holder on product left side allows to reach document easily
| Termékkép | url |
| Egyéb | url Körkörösségi profil - CCT15834 |
| Egyéb | url |
| Link | url RoHS Eur declaration url - CCT15834 |
| REACH nyilatkozat | url |


