| Elektromos csatlakozási mód | csavaros |
| Levehető kapcsokkal | hamis |
| Egyfázisú áramcsökkenés lehetséges | igaz |
| Háromfázisú áramcsökkenés lehetséges | igaz |
| Egyfázisú áramnövekedés lehetséges | igaz |
| Háromfázisú áramnövekedés lehetséges | igaz |
| 1-fázisú-ablak lehetséges | igaz |
| 3-fázisú-ablak lehetséges | igaz |
| DC-áramcsökkenés funkciót tartalmaz | hamis |
| DC-áramnövekedés funkciót tartalmaz | hamis |
| DC-áramhiszterézis funkció | hamis |
| Névleges vezérlő-feszültség Us AC 50HZ | 208 ... 480 V |
| Névleges vezérlő-feszültség Us AC 60HZ | 208 ... 480 V |
| Működtető feszültség típusa | AC/DC |
| Árammérési tartomány | 1 ... 10 A |
| Min. beállítható bekapcsolási késleltetési idő | 1 s |
| Min. megengedett bekapcsolási késleltetési idő | 60 s |
| Min. beállítható késleltetési idővel | 0.1 s |
| Max. megengedett késleltetési idővel | 10 s |
| Nyitó érintkezők száma | 0 |
| Záró érintkezők száma | 0 |
| Váltó érintkezők száma | 1 |
| Külső áramváltó | hamis |
| Szélesség | 35 mm |
| Magasság | 90 mm |
| Mélység | 72 mm |
This Zelio RM35-BA control relay allows monitoring of pump control. This modular pump control relay is ideal for monitoring of electrical values in industrial and building control panels. It applies to a wide type of industrial automation applications such as hoisting, packaging, lifts, textile, water. It has one of market medium form-factors with 35mm width, allowing for a flexible and easy installation on DIN rail, using the same space as any modular 3-pole DIN device. It also offers a selectable memory function, integral LED for indicating control status, sealable cover, with simple and precise settings with screw trimmers. It provides automatic shutdown management and fault information to user for a quick fault identification and troubleshooting. multi function controller for wide choice selected in hard-wired logic automated systems: ideal for refurbishment of old installations without using a PLC.
| Egyéb | url Körkörösségi profil - RM35BA10 |
| Egyéb | url |
| Termékkép | url |
| Link | url RoHS Eur declaration url - RM35BA10 |
| REACH nyilatkozat | url |


